פעילויות לחינוך מיוחד

הורים מיוחדים לילדים מיוחדים

הדבר הראשון שאני אומרת לילד/ת יום הולדת כשאני פוגשת בהם לראשונה הוא-
“היום, רק מה שאת/ה רוצה ומה שכיף ונוח לך. את/ה מלך/ת היום הולדת והכי חשוב שיהיה לך כיף”
יש דרך שונה לכיף של כל ילד ולהרגשה הנוחה והנעימה שלו. ויום ההולדת שלו תלך בדרך הזאת. בדרך שלו. על אחת כמה וכמה כאשר לילד צרכים מיוחדים.
בגאווה אני אומרת: כאשר ילד או ילדה שכבר חגגתי להם יום הולדת או ילד או ילדה בעלי צרכים מיוחדים המשולבים בגן או כיתה רגילה מגיעים כאורחים למסיבה של חבר- כן, יקבלו תשומת לב אישית המגיעה להם. אנא אל תתביישו גם להתקשר אלי לפני המסיבה ולעדכן אותי.
צוות הבנות המופלאות שעובדות איתי בעלות הכשרה מקצועית בחינוך ועבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, ויודעות להעביר פעילויות לחינוך מיוחד. זאת בניגוד אלי שלמדתי תקשורת ומשחק, אך עם זאת החינוך המיוחד קרוב לליבי ואף למשפחתי. בראשית דרכי כמפעילת ילדים הגעתי להתנדב במוסדות שונים לילדים בעלי לקויות תקשורת, שכליות וקוגנטיביות. בסיום כל הפעלה רצופה של שעה ואפילו יותר ניגשו אלי הצוות המקצועי והסבירו לי שזה מאוד מיוחד שהצלחתי לגרום להם להשתתף ולהתרכז כל משך הפעילות הארוכה.
באותו רגע הרגשתי שלא במקרה הם הגיעו אלי ואני אליהם והבנתי שהיכולות שלי להגיע ולהוציא מילדים את המיטב נכונה גם לגבי ילדים עם קשיים. את הרגע הזה מחוץ לכיתה עם המורות והמנהלת אני לא אשכח בחיים כמו כל מפגש שלי עם ילדים מיוחדים.
באותו רגע פרסמתי באתר שלי שאת תרומתי לקהילה אעשה במסגרות שונות לילדים בעלי צרכים מיוחדים וילדים במצוקה. אנא, פנו אלי ותעניקו לי את הזכות לבוא אליכם.

פעילויות לחינוך מיוחד לפני כשלוש, ארבע שנים בערך התקשרה אלי אמא וסיפרה שהבת שלה בגן לילדים עם קשיי תקשורת ושאף פעם הם לא חגגו יום הולדת מחוץ לגן אבל שהבת שלה הייתה ביום הולדת בבית של בת דודה שלה עם כל החברים שלה מהגן וכל המשפחה וביקשה גם יום הולדת כזאת. היא שיתפה אותי בחששות שלה והציעה לדבריה- שנעשה משהו קטן, פעילות קצרה של חצי שעה אולי. שכנעתי את האמא שתאפשר לי לעשות יום הולדת באורך מלא של שעתיים. כל המשפחה והחברים הגיעו, השתתפו, נהנו והיתה יום הולדת מופלאה ומרגשת אך הרגע המרגש ביותר בעניי קרה בסוף, כאשר אבי הילדה ליווה אותי עם הציוד שלי לאוטו ואמר לי ” אשתי ואני לא נישן כל הלילה מהתרגשות וכל הלילה נספר אחד לשניה, ראית איך היא השתתפה, ראית איך היא שרה במיקרופון, ראיתי איך היא דיברה, ראית איך היא רקדה, ראית איך כולם היו סביבה ואיך היא קיבלה כל אחד ואחת שנכנסו בדלת בחיבוקים ונשיקות?!”

זה לא קורה ביום הולדת עם ילדים רגילים!!

בעקבות החוויה הזאת החלטתי שאני רוצה לעשות כמה שיותר ימי הולדת כאלה וכמה שיותר פעילויות לחינוך המיוחד. מאז צברתי ימי הולדת רבים ומרגשים מקטנים ועד גדולים בהם ההורים החליטו להזמין את כל החברים הביתה וגם כשזה כרוך בכיסאות גלגלים ומלווים מתנדבים לכל אחד וכולם הגיעו בשמחה ואהבה ענקית ואלה החוויות המשמעותיות והמחזקות ביותר שאני מרגישה בעבודתי.

בראשית הפרק הזה פניתי אליכם כהורים מיוחדים משום שבמפגש שלי עם העולם הזה לאורך השנים כבר הבנתי שהילדים שלכם יטריפו אותי עם החוכמה, הרגישות, הנתינה וכל הראיה יוצאת הדופן שלהם אבל אלה אתם שמפתיעים אותי כל פעם מחדש עם התגובות שלכם. כמה אתם אמיצים, רגישים, מעריכים ומופלאים בדיוק כמו הילדים שלכם.

אתם ממלאים אותי כוח והשראה גם בעבודתי וגם ליום שבו אהפוך לאמא

אז התקשרו אלינו ונתאים מסיבה לילדכם ונחגוג כמו שרק אנחנו יודעים.

לחצו כאן לצפייה בגלריית תמונות הפעלות לילדים מיוחדים.

 

לחצו כאן להמלצות מתחום החינוך המיוחד